LENGVOSIOS ATLETIKOS ASOCIACIJA

Finalinis gimnazistų sezono akordas

2014 spalio mėn. 24 d.
Romualdas MATAITIS


Vilniaus Vingio parke praėjusį antradienį buvo surengtos atviros Vilniaus gimnazistų XIV sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso estafetinio bėgimo varžybos. Jų dalyviai rungėsi dėl Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) įsteigtų prizų. Antrus metus iš eilės LAA rengiamose varžybose dalyvavo keli šimtai gimnazistų, juos aktyviai palaikė į varžybas susirinkę draugai ir artimieji. Jaunuosius sportininkus į startą palydėjo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas, disko metikas Romas Ubartas, pirmasis LAA prezidentas Viktoras Majauskas, LAA valdybos pirmininkas ir rinkodaros vadovas Algirdas Maldūnas, „Gijos“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius ir „Langvartos“ direktorius Valdas Kabišius.

„Vilniaus gimnazistų sporto žaidynės vykdomos nuo 2002 metų pavasario. Tai yra šauni sostinės gimnazijų kūno kultūros mokytojų mintis. Nuo 2008 metų bendru susitarimu buvo pasirinktos tik tos sporto šakos, kurios kultivuojamos Vilniaus gimnazijų kūno kultūros pamokose. Tai yra krepšinis, futbolas, tinklinis, šachmatai ir lengvoji atletika, - „Sporto gyvenimui“ paaiškino LAA valdybos pirmininkas A.Maldūnas. - Natūralu, kad mes norime išskirti lengvąją atletiką. Būtent tokia ir yra Lengvosios atletikos asociacijos paskirtis - rūpintis lengvosios atletikos populiarinimu tarp vaikų ir jaunuolių, mokyklose ir gimnazijose“.

Absoliučiais XIV sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso estafetinio bėgimo varžybų nugalėtojais tapo sostinės Simono Daukanto gimnazijos atstovai. Merginų grupėje greičiausiai 3 km ilgio distanciją nubėgo Fausta Daškevič, Viktorija Rodionova, Otilija Juozapavičiūtė, Gertrūda Sabonytė ir Rūta Okulič-Kazarinaitė, o dvigubai ilgesniame nuotolyje nepralenkiami buvo šios gimnazijos vaikinai - Matas Lataitis, Dominykas van Otterlas, Nojus Budavičius, Marius Karolis Gotbergas ir Jaunius Strazdas.

„Iki šiol nesame net tarp prizininkų patekę, tad ši pergalė mums patiems netikėta. Juo labiau kad merginų komandoje yra tik kelios lengvaatletės, o komandos lyderė yra R.Okulič-Kazarinaitė. O vaikinų komandoje tikrų bėgikų nebuvo, bet visi sportuojantys“, - sakė Simono Daukanto gimnazijos komandos treneris Kęstutis Kundrotas.

Merginų bėgimo varžybose antrą vietą užėmė Žirmūnų gimnazijos sportininkės, trečioje liko „Laisvės“ gimnazijos komanda. Vaikinų varžybose antroje vietoje finišavo Mykolo Biržiškos gimnazijos auklėtiniai, o trečioje - „Žemynos“ gimnazijos komanda.

Atvirosiose Lietuvos gimnazijų estafečių kroso pirmenybėse, kuriose galėjo dalyvauti visi norintys, geriausią rezultatą pasiekė mišri Vilniaus universiteto komanda. Jūratės Armonienės treniruojami bėgikai aplenkė antroje vietoje likusius Vilniaus lengvosios atletikos mokyklos auklėtinius. Treti finišavo svečiai iš Kaišiadorių, Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai.

Bėgikai Vingio parke buvo vaišinami rėmėjų „Rokiškio sūrio“ varškės sūreliais ir sūriu, Druskininkų „Hermio“ mineraliniu vandeniu ir gaiviaisiais „Vilniaus alaus“ gėrimais. Varžybų nugalėtojų ir prizininkų laukė „Stiklitos“ pagaminti medaliai ir prizai bei „Gijos“ megztiniai.

Simono Daukanto gimnazijos komandos treneris K.Kundrotas nedvejodamas užtikrino, kad tokios varžybos mokiniams yra reikalingos. „Vaikai noriai dalyvauja, jų akys blizga, visi patenkinti. Vadinasi, negalima sustoti, reikia išlaikyti tradicijas ir didinti dalyvių skaičių“, - konstatavo K.Kundrotas.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Šaltinis respublika.lt