LENGVOSIOS ATLETIKOS ASOCIACIJA

Sezonas uždarytas optimistine gaida

2014 gruodžio 14d.
Arūnas Abromaitis. "Respublikos" žurnalistas


Lengvosios atletikos asociacija lieka ištikima savo pagrindiniam principui: suteikti galimybę sportuoti jaunimui ir atiduoti pagarbos duoklę veteranams. Sezono uždarymo šventėje buvo pasidžiaugta sėkmingais šių metų renginiais, tačiau 2015-aisiais jų turėtų būti dar daugiau.
Asociacijos vadovai nuolat akcentuoja, kad jų rūpestis yra ne didysis sportas. „Mūsų pagrindinė užduotis - paskatinti jaunimą sportuoti ir atitraukti nuo žalingų įpročių, tai yra rūkymo, alkoholio, šio amžiaus rykštės narkomanijos. Kitas tikslas yra parodyti veteranus. Kai kurie iš jų jau buvo primiršti“, - teigė asociacijos valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas.

Nusipelnę lengvaatlečiai sezono pabaigą „Marceliukės klėtyje“ Vilniuje paminėjo kartu su sporto pedagogais, gimnazijų direktoriais, asociacijos rėmėjais. Vakaro svečiai išnaudojo progą gauti garsių sportininkų autografus. Šventėje dalyvavo ne tik olimpiniai disko metimo čempionai Romas Ubartas bei Virgilijus Alekna, bet ir šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė bei bėgikas Adolfas Aleksiejūnas. V.Bardauskienė 1978 m. tapo Europos čempione ir pirmąja moterimi, įveikusia 7 metrų ribą. A.Aleksiejūnas 1964 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse pagerino 3000 m kliūtinio bėgimo olimpinį rekordą.

Ypač daug dėmesio skirta V.Aleknai. Apie karjeros pabaigą paskelbęs atletas buvo apdovanotas atminimo taure, kurią asociacijos rėmėja „Stiklita“ kūrė net tris mėnesius. Prizas sveria daugiau nei 20 kilogramų. Ant kiekvienos iš šešių taurės briaunų įamžintos didžiausios V.Aleknos pergalės. Prizą dukart olimpiniam čempionui įteikė V.Bardauskienė ir asociacijos prezidentas Algirdas Šešelgis.

V.Alekna ne tik atsiėmė prizus, bet ir juos įteikė. Sporto legenda sveikino asociacijos rėmėjus, gimnazijų direktorius, kūno kultūros mokytojus, trenerius. Sveikinimo žodį tarė ir Seimo narys Artūras Skardžius, kuris perdavė linkėjimus nuo ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus.

A.Maldūnas pažymėjo, kad veikla nenutrūksta tik rėmėjų dėka. Populiarinti lengvąją atletiką asociacijai padeda „Respublika“, „Stiklita“, „Gija“, „Vilniaus duona“, „Vilniaus alus“, „Retail Media“, „Gelsauga“, „Oro navigacija“, „Lietuvos geležinkeliai“, „LangVarta“, „Rokiškio sūris“, Audėjo baldų centras, televizija „Sport 1“, „Reginos“ viešbutis Druskininkuose. Visi vakaro svečiai iš uždarymo šventės išėjo nešini naujausia „Vilniaus duonos“ produkcija.

Šiemet asociacija vykdė šešerias varžybas. Pasak pirmojo organizacijos prezidento Viktoro Majausko, asociacija užėmė laisvą nišą, vykdydama vaikų, paauglių, gimnazistų ir veteranų varžybas. Moksleiviams buvo skirti tokie renginiai kaip Vilniaus gimnazistų lengvosios atletikos čempionatas ir kroso estafečių bėgimas. Tik jaunimas varžėsi ir disko metimo varžybose R.Ubarto taurei laimėti.

Kituose renginiuose pasportuoti galėjo įvairių amžiaus grupių žmonės, tačiau rezultatai tikrai nebuvo pagrindinis dalykas. Birželį įvyko tradicinis pagarbos ir atminties bėgimas „Gedulo ir vilties dienai atminti“, liepą - bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“. Juo paminėta Lietuvos valstybės diena ir Žalgirio mūšio metinės. Paskutinės metų varžybos buvo spalį vykęs bėgimas „Šimonių giria-Svėdasai“, skirtas „Algimanto“ apygardos partizanų atminimui.

A.Maldūnas patikino, kad visi minėti renginiai vyks ir ateinančiais metais. Jei nepristigs lėšų, 2015 m. prisidės dar trejos varžybos - V.Aleknos, V.Bardauskienės ir A.Aleksiejūno taurėms laimėti. Visuose naujuose renginiuose startuostik jaunimas.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“