LENGVOSIOS ATLETIKOS ASOCIACIJA

Olimpinės legendos pamatė bėgimo talentus

2016 balandžio 25d.
Marytė Marcinkevičiūtė
Sportas.info

Lengvosios atletikos asociacija naująjį šių metų sezoną pradėjo Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio Adolfo Aleksejūno taurės varžybomis Kaišiadoryse.
 
Lengvosios atletikos asociacija šiemet varžybas nutarė rengti ne tik Vilniuje. Pasak asociacijos viceprezidento Algirdo Maldūno, jų pagrindinis tikslas – organizuoti  kuo gražesnes ir patrauklesnes šventes vaikams ir jaunimui, jiems įteikiant įvairiausių dovanų ir prizų.

Pirmą kartą bėgikai rungtyniavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadione, jaunųjų bėgikų laukė 1400 m ir 700 m kroso distancijos trijose amžiaus grupėse (mergaitės ir berniukai).

NUSTEBINTI. Per iškilmingą varžybų atidarymą apie 200 jaunųjų bėgikų būrį iš Kauno ir Vilniaus rajonų, Birštono, Kaišiadorių bei jo aplinkinių rajonų sveikino rajono meras Vytenis Tomkus ir Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė, taip pat dukart olimpinė čempionė krepšininkė Angelė Rupšienė ir Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m su kliūtimis bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas.

Rajono meras pasidžiaugė, kad šiomis dienomis startavo Kauno regiono renginys „Olimpinis žiedas“, kuris apjungia visas aštuonias Kauno apskrities savivaldybes į bendrą žiedą ir jos nuo balandžio mėnesio iki metų pabaigos rengs įvairiausius sporto renginius, o kaišiadoriečiai pirmieji įsijungė į šį judėjimą.

Varžybų dalyviai buvo maloniai nustebinti: jie galėjo pasivaišinti karšta arbata, LAA rėmėjų dovanomis – Vilniaus alaus "Retro gira", „Hermio“ vandeniu, „Rokiškio sūrio“ produkcija, o pačių stipriausiųjų laukė dar ir medaliai, prizai bei „Gijos“ ir „Langvartos“ dovanos.  

Nors protarpiais smarkokai lijo, tačiau varžybos nebuvo nutrauktos. Varžybų diktorius, naujais Kaišiadorių r. kūno kultūros ir sporto centro direktorius Dainius Tamulevičius suorganizavo, kad komandinių varžybų laimėtojai būtų pagerbti A. Brazausko gimnazijos salėje, varžybų dalyviams pagrojo akordeonistų ansamblis.

FAVORITAS. Bene ryškiausią pergalę pasiekė Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos devintokas Jaroslavas Semaška, kuris greičiausiai įveikė 1400 m distanciją.

Nugalėtojas puspenktų metų lanko lengvosios atletikos pratybas, bėgioja vidutinius ir ilgus nuotolius. „Man čia nebuvo kas veikti“, - po finišo šyptelėjo jaunasis sportininkas, į varžybas atvažiavęs su dar aštuoniais treniruočių draugais.

Per vienas iš varžybų Raseiniuose, kuriose dalyvavo nemažai stiprių Lietuvos jaunųjų bėgikų, jis 3000 m distancijoje užėmė šeštą vietą ir tai, pasak J. Semaškos, tai buvo jo vienas gražesnių jo laimėjimų.

„Esu bandęs jėgas ir 2 km kliūtinio bėgimo distancijoje, per rajonų taurės varžybas užėmiau trečią vietą bet, kažin, ar šią rungtį pasirinksiu ir joje tobulinsiuosi“, - sakė J. Semaška. Jau šį trečiadienį jis dalyvaus varžybose Lenkijoje ir bėgs 2 km nuotolį. Medalių turiu daug, bet neturiu nė vieno Lietuvos jaunių čempionato apdovanojimo. Labai noriu jį laimėti“, - savo planus atskleidė J. Semaška.

GAUSIAUSIAI. Pačią gausiausią komandą – 25 sportininkus  atsivežė Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė, čia dirbanti tryliktus metus. Praeityje ji – didelio meistriškumo irkluotoja (L. Lepševičiūtė), SSRS sporto meistrė ir vicečempionė, per Universiados varžybas užėmė šeštą vietą, daugkartinė Lietuvos čempionė, todėl gerai žino sporto naudą mokiniams.

Gimusi ir augusi Žasliuose, po studijų tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute ji su vyru, irgi irkluotoju Vidmantu Petroniu grįžo dirbti į Kaišiadorių rajoną.

„Mūsų mokykloje mokosi 120 mokinių, kurie pratyboms turi puikią sporto salę. Jų mėgstamiausios sporto šakos: lengvoji atletika, krepšinis, kvadratas.  Dalyvaujame įvairiuose projektuose, rungtyniaujame su kitomis mokyklomis. Kol kas mus lydi sėkmė. Mūsų vaikams labai patiko ši Lengvosios atletikos asociacijos organizuota bėgikų šventė. Į varžybas važiavome su devizu "Ne laimėti, o dalyvauti“, - sako L. Petronienė.

Du šios mokyklos auklėtiniai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras tapo trečiaisiais prizininkais, keli bėgikai užėmė ketvirtąsias vietas.

Nors 700 m distancijoje Palomenės pagrindinės mokyklos šeštokas Tadas Petkevičius, smarkiai atsilikęs ir finišavo paskutinysis, tačiau jis nusipelnė daug pagyrimų.

„Mano pagrindinis tikslas buvo ne medalis, o baigti distanciją“, - sakė sportininkas. Varžybas stebėjęs buvęs ilgametis Kaišiadorių rajono sporto vadovas Povilas Gumbis  Palomenės pagrindinę mokyklą pavadino viena sportiškiausių jų rajone.

Kokios tik vyktų varžybos, palomeniečiai visada gausiai jose dalyvauja. Ir dabar šią mokyklą LLA viceprezidentas A. Maldūnas apdovanojo specialiu prizu kaip gausiausiai dalyvavusią varžybose.

Komandinėje įskaitoje jie buvo treti, į priekį praleidę tik antrą vietą užėmusius Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro bei nugalėtojais tapusius Vilniaus r. Paberžės bėgikus.

BROLIAI. Kroso trasoje rungtyniavo ir du broliai penktokas Ernestas ir trečiokas Erikas Šliužai iš Prienų r. Ąžuolo progimnazijos.

Geriau sekėsi Ernestui, kuris 700 m distancijoje tepralaimėjo Danieliui Bartusevičiui iš Paberžės ir buvo antras.

„Mes su broliu aktyviai sportuojame: bėgiojame, vaikštome, žaidžiame. Labiausiai patinka rungtyniauti ėjimo takelyje. Tai buvo mano trečioji taurė ir aštuntasis medalis“, - pasigyrė E. Šliužas.

Berniukų trenerė Gražina Goštautaitė kol kas negali pasakyti, kam berniukai gabesni: bėgimui ar sportiniam ėjimui. „Žinau viena, kad jie tikrai su sportu jau nesiskirs“, - sakė ji.

Nugalėtojais dar tapo:  kaišiadorietis Rimgaudas Pabiržis bei Vilniaus r. Paberžės bėgikės Evelina Voitkevič, Karolina Savko ir Aneta Jacukevič. 

ĮSPŪDIS. Šventės svečiams, mūsų sporto legendoms Angelei Rupšienei ir Adolfui Aleksiejūnui labai aptiko šios varžybos.

„Ačiū lengvosios atletikos asociacijai, kuri mane, krepšininkę, pakvietė į bėgimo varžybas. Kai dirbau Lietuvos olimpiniame sporto centre, važinėjau į Kaišiadoris ir ieškojau gabių jaunųjų krepšininkių. Dabar pamačiau daug gabių bėgikų.  Man viskas labai aptiko, galiu pasakyti daug gražų žodžių varžybų organizatoriams. Nepaisant prasto oro, mačiau didžiulį vaikų norą kuo greičiau bėgti.  Ne tik vaikams, bet ir man pačiai buvo didelė šventė tas kelias valandas praleisti su jaunaisiais bėgikais, juos apdovanoti, dalinti autografus, su mokiniais fotografuotis“, - sakė A. Rupšienė.

Įžymusis stajeris A. Aleksejūnas teigė, kad per šias varžybas jis matė nemažai gražiai sudėtų, techniškai bėgusių vaikų kurie ateityje gali tapti gerais bėgikais.

Gegužės 20 d. Birštone vyks LLA organizuojamos Maskvos olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybos.  

Šaltinis:
http://www.sportas.info